Potřebuji řešit

Sociální poradenství

Úřad městské části Praha 10

Odbor sociální, oddělení sociální práce

Referát sociální práce - sociální pracovníci:

Sociální pracovníci Vám poskytnou odborné sociální poradenství a  pomohou Vám řešit Vaši situaci.

Kontakty:

vedoucí referátu sociální práce:
Ing. Lucie Tiefenbachová
kancelář 127, I. patro, budova B
e-mail: lucie.tiefenbachova@praha10.cz

sociální pracovnice/pracovníci:

Sociální pracovníci mají Prahu 10 rozdělenou dle ulic - zde

Agendy referátu sociální práce:

V přenesené působnosti:

• vykonává svěřenou působnost podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, když podle tohoto právního předpisu upravenými podmínkami poskytuje poradenství, pomoc a podporu fyzickým osobám v nepříznivé sociální situaci prostřednictvím sociálních služeb;
  • vykonává svěřenou působnost podle zákona č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi, ve znění pozdějších předpisů, když podle tohoto právního předpisu poskytuje sociální poradenství vedoucí k řešení hmotné nouze nebo jejímu předcházení;
  • vykonává sociální šetření;
  • provádí depistáže a aktivně vyhledává osoby, které jsou ohroženy sociálním vyloučením;
  • zajišťuje vydávání parkovacích průkazů označujících vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou a vede jejich evidenci;
  • vede správní řízení o ustanovení zvláštního příjemce dávek důchodového pojištění, včetně sociálního šetření a následné kontroly hospodaření s důchodem oprávněné osoby;
  • poskytuje odbornou pomoc osobám, které nemají opatrovníka a nejsou schopny si tuto pomoc zajistit a zastupuje tyto osoby při uzavírání smluv o poskytování sociálních služeb v pobytových zařízeních;
  • zajišťuje odborné agendy sociální práce při řešení sociální situace osob, u kterých je řešena způsobilost k právním úkonům;

V samostatné působnosti:

• koordinuje činnosti v rámci procesu komunitního plánování sociálních a návazných služeb na území MČ;
  • zajišťuje agendu poskytování finančních darů dětem z MČ Praha 10 s těžkým zdravotním postižením;
  • spolupracuje při zajišťování projektu právního poradenství a mediace pro občany MČ Praha 10 v obtížné sociální situaci;
  • vede praxi studentů z VOŠ sociálně právní, z církevní sociální školy a FF UK – obor sociální práce a z dalších obdobných škol;
  • spolupracuje s úřadem práce, který vede řízení ve věci sociálních nepojistných dávek;
  • spolupracuje s dalšími organizacemi a institucemi.

Poskytované sociální a návazné služby