We recommend the absolute best dentist in Turkey, one that has long been out favourite. If you are looking for anIstanbul affordible dentist, wait no further, visit Periodonta
Sociální a zdravotní portál

Katalog kontaktů

Úvod » Kontakty » Detaily kontakt
  
Moudrá sovička
Levá 21
Popis

Moudrá Sovička z.s. je neziskový spolek, který pomáhá nejen seniorům s efektivním a bezpečným používáním počítačů, tabletů, telefonů a internetu. Jsme tým mladých odborníků nadšených do nových technologií a služeb jako jsou chytrý telefon, tablet, dotykový notebook, skype, facebook, whatsapp, truephone a další speciální aplikace a služby. Rádi poradíme těm, kteří (zatím) tak nadšení do těchto zařízení nejsou, ale přesto je chtějí používat. Baví nás setkávat se se zajímavými lidmi, hledat řešení na jejich různorodé IT potíže a pomáhat jim lépe rozumět digitálnímu světu a ukázat jim, jak využít technologie při komunikaci, zábavě a vzdělávání.

 

Cílová skupina

Služba je určena pro starší lidi, kteří se nemají na koho ve svém okolí obrátit, potřebují problém vyřešit přímo doma na jejich zařízení nebo se nemohou dopravit na kurz či do servisu (např. zdravotní důvody, omezená pohyblivost). Díky našemu individuálnímu přístupu pomáháme starším lidem a seniorům s tím, co opravdu potřebují a co chtějí řešit. Pomáháme jim s přizpůsobením zařízení přímo jejich potřebám. Stačí si zavolat na pomoc svého hodinového ajťáka, který přijede za nimi domů nebo na předem domluvené místo, vše trpělivě ukáže a vysvětlí, jak postupovat příště.

 

Hodinový ajťák

Hodinový ajťák pomáhá starším lidem s používáním, nastavením a instalací nových technologií a služeb. Ajťáci dorazí přímo za seniorem na určené místo.

 

Počítač:

 • Instalace a nastavení operačního systému

 • Instalace aplikací a programů

 • Nastavení/založení emailového klienta (Seznam, gmail, jiné)

 • Nastavení internetového prohlížeče (IE, Chrome, Firefox, jiné)

 • Nastavení sociálních sítí (facebook, google+, jiné)

   

Tablet a telefon/mobil:

 • Jazykové prostředí, čas a datum

 • Nastavení WIFI nebo SIM karty

 • Nastavení/založení emailového klienta (Seznam, gmail, jiné)

 • Nastavení internetového prohlížeče (IE, Chrome, Firefox, jiné)

 • Nastavení sociálních sítí (facebook, google+, jiné)

 • Instalace speciální aplikací

 

 

Geocaching

Užijte si s námi pohyb v přírodě a ovládání nových technologií zábavnou formou! Díky tomuto projektu mohou senioři procvičovat nejen práci s novými technologiemi (gps, tablet, počítač, internet), ale procvičovat také tělo, paměť, navazovat nová přátelství a společně poznávat méně známá místa Prahy. Jde nejen o aktivní formu relaxace, opuštění každodenního stereotypu, ale také o socializaci jedinců v rámci skupiny a zlepšení dovedností týmové spolupráce. Pro hledání „kešek“ budeme používat zapůjčené tablety nebo GPS.


Adresa: Levá 21
140 00 Praha 4
Telefon 1: 777 611 790
Telefon 2
Fax
Webové stránky: http://www.moudrasovicka.cz
Emailová adresa: info@moudrasovicka.cz
Poznámka
Kategorie_old
Kategorie kontaktu: Organizace spolupracující s MČ Praha 10
Potřebuji řešit: Osamělost|Jiná potřeba
Cílová skupina: Senioři

Odbor sociální

Odbor sociální

Úřadu MČ Praha 10

Vršovická 68, Praha 10

Bc. Pavel Petřík

vedoucí odboru

budova A, 1. patro

kancelář č.107

tel.: +420 267 093 229

e-mail: szp@praha10.cz

 

 

O odboru sociálním  >>